Pangu Shengong
 

pangu

 • Zvětšit velikost písma
 • Výchozí velikost písma
 • Zmenšit velikost písma

Pangu Shengong

Email Tisk

Pangu Shengong (Pangu Mystický Qigong) je jednoduché, poměrně krátké cvičení, které zahrnuje točení dlaněmi, otevření paží a trochu vizualizace. Pro procvičování nemá žádné omezení týkající se času nebo prostoru. Cvičení ani nezahrnuje náročnou fyzickou aktivitu nebo intenzivní koncentraci. Cvičením přijímáme energii ze Slunce a Měsíce a původní vesmírnou Qi. Desítky tisíc lidí na světě se učí a praktikují Pangu Shengong a ověřili si jejich vzrůstající vitalitu. Cvičení je úžasně efektivní ve snižování závislosti na lécích a začalo se používat v drogových léčebných programech. Většina cvičících pocítila efektivnost Qi hned na poprvé. Při pravidelném cvičení Qi může zvýšit rovnováhu, harmonii, duševní klid, posiluje imunitní systém, zdraví, radost a nevyčerpatelnou vitalitu.

Pangu Shengong je také známý jako Qigong Nebe, Země, Slunce, a Měsíce, který má svoji základní filosofii a praktické kořeny ve vlídnosti a dobrotě. Je založen na přijmutí podstaty Qi (energie) z vesmíru. Pangu Shengong  zintenzivňuje životní sílu a lidský imunní systém. Pan Gu Shengong skvěle rozvíjí podmínky pro uzdravení srdečních nemocí, cukrovky, mrtvice, revmatické artritidy, různé typy rakoviny a pro spoustu chronických nemocí. Pan Gu Shengong je komplexní systém cvičení Qigong a skládá se z pohybové formy, nepohybové (meditační) formy a pokročilé (kondenzované) formy.

 • Pohybová forma je hlavní součást PGSG a trvá asi 20 minut. Toto cvičení kultivuje Qi a je navrženo pro podporu zdraví, vitality, rovnováhy a pohody prostřednictvím upevňování životní síly.
 • Nepohybová forma je pokročilé cvičení qigongu, navržená k upevnění nervového systému a ducha, zvyšuje mentální funkce a kultivuje intuitivní schopnosti. Výrazná vlastnost nepohybové formy je ta, že cvičící mohou tuto formu cvičit kdykoliv, kdekoliv, a tak absorbovat univerzální energii tehdy, kdy potřebují. Nicméně se doporučuje každodenní procvičování. Předpokladem pro účast na výuce nepohybové formy je znalost formy pohybové.
 • Pokročilá forma je kratší verze, která produkuje víc silných efektů. Pouze cvičící, kteří dosáhli určité úrovně jsou kvalifikovaní k tomu, aby se naučili tuto pokročilé formu. Tuto formu učí pouze přímo mistr Ou Wen Wei.

Pokud porovnáváme PGSG s jinými formami Qigongu, tak je vhodným cvičením pro pro každého:

 • Cvičení se lehce učí a chápe
 • Procvičováním dosahujeme okamžitě výsledky
 • Pouze 15-30 minut denně je povinné
 • Nejsou žádné omezení na věk nebo schopnosti
 • Cvičení je dostupné pro každého i finančně
 • Cvičení je kompletní, nezávislý systém pro zdraví a pohodu

PGSG je cvičení, které mistr Ou Wen Wei vytvořil během několika let studie Qigongu. Cvičení vytvořil podle charakteristik fyziologické struktury lidského těla a vztahu mezi člověkem a vesmírem.
PGSG bylo vytvořeno v roce 1990. Od té doby bylo PGSG dobře přijato velkou částí společnosti. PGSG je nyní velice rozšířen v USA, v Číně, v Indonésii, v Austrálii, v Evropě, v Kolumbii, v Panamě a v Kanadě. PGSG bylo přijato a je vyučováno stovkami učitelů. Což umožňuje těm, kteří jsou souženi nějakými bolestmi a nemocemi,  znovu získávání zdraví a nasměrování k novému životu.